Ziemas trifele

Itālijas vai Austrālijas vai Čīles ziemas melnā trifele

Gusto

Trifeles no Perigord tās ir ļoti atšķirīgas pēc izmēra un formas, un katrai trifelei būs unikāls izskats. Sēnes parasti tiek veidotas no akmeņiem zemē, un to diametrs parasti sasniedz desmit centimetrus ar noapaļotu, gabalainu, slīpu ārpusi. Deguna virsmas krāsa atšķiras no melni brūnas līdz tumši brūnai līdz pelēkmelnai, un tā ir teksturēta, pārklāta ar daudziem maziem izciļņiem, izciļņiem un plaisām. Zem virsmas mīkstums ir porains, melns un gluds, marmorēts ar baltām vēnām. Perigord trifelēm ir ass, muskusa aromāts, kas tiek pielīdzināts ķiploku, pameža, riekstu un kakao kombinācijai. Trifeļu mīkstums satur spēcīgu, smalki saldu, pikantu un zemes garšu ar piparu, sēņu, piparmētru un lazdu riekstu notīm.

Gadalaiki

Trifeles no Perigord tie ir pieejami no ziemas līdz agram pavasarim.

Aktuālie fakti

Perigord trifeles, kas botāniski klasificētas kā Tuber melanosporum, ir ārkārtīgi reta sēne, kas pieder Tuberaceae ģimenei. Melnās trifeles dzimtene ir Dienvideiropa, tās dabiski aug tūkstošiem gadu un ir sastopamas pazemē galvenokārt pie ozola un lazdas saknēm, dažkārt pie bērziem, papeles un kastaņiem atsevišķos mežos. Perigord trifeles pilnībā attīstās, un tās ir piemērotas tikai mēreniem reģioniem ar īpašu teritoriju. Mežos ēdamās sēnes nevar viegli noteikt virs zemes, taču pēc novākšanas no zemes tās nes nepārprotami spēcīgu smaržu un nodrošina kulinārijas ēdienos bagātīgas, zemes garšas. Perigord trifeles tiek uzskatītas par vienu no izcilākajām un izsmalcinātākajām šefpavāru izmantotajām garšām. Trifeles nav plaši pieejamas, kas veicina to grezno un ekskluzīvo dabu, un sēne piešķir piezemētu, pilnvērtīgu umami garšu, kas piemērota dažādiem krēmīgiem, bagātīgiem un sātīgiem izstrādājumiem. Perigord trifeles visā Eiropā ir pazīstamas arī kā melnās ziemas trifeles, melnās franču trifeles, Norcia trifeles un melnās dimanta trifeles, un visā pasaulē tiek pārdotas ierobežotā daudzumā.

Uzturvērtība

Perigord trifeles ir antioksidantu avots, kas palīdz aizsargāt organismu no šūnu bojājumiem un satur C vitamīnu, lai stiprinātu imūnsistēmu un mazinātu iekaisumu. Trifeles nodrošina arī šķiedrvielas, kalciju, fosforu, dzelzi, mangānu un magniju.

pieteikumi

Perigord trifeles vislabāk var lietot neapstrādātā veidā vai nedaudz uzsildītā veidā, parasti noskūtas, sarīvētas, pārslās vai plānās šķēlēs. Trifeļu umami garša un aromāts papildina ēdienus ar taukiem, bagātīgiem elementiem, vīna vai krējuma mērcēm, eļļām un neitrālām sastāvdaļām, piemēram, kartupeļiem, rīsiem un makaroniem. Trifeles pirms lietošanas ir jānotīra, un ieteicams notīrīt virsmu, nevis noskalot zem ūdens, jo mitrums izraisīs sēnītes puvi. Pēc notīrītas Perigord trifeles var malt svaigā veidā kā makaronu, grauzdētas gaļas, zupu un olu piedevu, vai arī tās var plānās šķēlītēs sagriezt zem putnu vai tītara ādas un pagatavot, lai piešķirtu zemes garšu. Perigord trifeles var arī iemaisīt mērcēs, lai pievienotu garšu, salocīt sviestā, pagatavot ar cukuru un sasaldēt saldējumā vai ieliet eļļās un medū. Francijā Perigord trifeles pārslās aplej ar sviestu un sāli un pasniedz uz svaigas maizes kā dekadentu uzkodu vai piedevu. Ir svarīgi atzīmēt, ka, gatavojot Perigord trifeles, tās pastiprinās garšu un aromātu, un neliela trifeles šķēle lieliski noder kulinārijas ēdienos. Perigord trifeles labi sader ar aromatizētājiem, piemēram, ķiplokiem, šalotes sīpoliem un sīpoliem, garšaugiem, piemēram, estragonu, baziliku un sīpoliem, jūras veltēm, piemēram, ķemmīšgliemenēm, omāru un zivīm, gaļu, tostarp liellopu gaļu, tītaru, mājputnu gaļu, brieža gaļu, cūkgaļu un pīli, sieriem, piemēram, kazu. , parmezāns, fontina, chevre un gouda un dārzeņi, piemēram, selerijas, kartupeļi un puravi. Svaigas Perigord trifeles uzglabāsies līdz pat nedēļai, ja tās ietin papīra dvielī vai mitrumu uzsūcošā drānā un uzglabā slēgtā traukā ledusskapja vēsākā atvilktnē. Ir svarīgi atzīmēt, ka trifelei jāpaliek sausai, lai iegūtu vislabāko kvalitāti un garšu. Ja uzglabājat ilgāk par pāris dienām, regulāri nomainiet papīra dvieļus, lai izvairītos no mitruma uzkrāšanās, jo uzglabāšanas laikā sēne dabiski izdala mitrumu. Perigord trifeles var arī ietīt folijā, ievietot saldētavas maisiņā un sasaldēt 1-3 mēnešus.

Etniskā/kultūras informācija

Perigordas trifeles ir cēlušās no Perigordas, Francijā, trifeļu audzēšanas reģiona Dordoņā, vienā no valsts lielākajiem departamentiem, kas pazīstams ar gleznainām ainavām, trifelēm un pilīm. Trifeļu sezonas laikā Perigordas iedzīvotāji rīko tūrisma pasākumus, kuru uzmanības centrā ir Perigordas trifele. Apmeklētāji var apceļot trifeļu fermas un uzzināt par teritoriju, augšanas ciklu un trifeļu novākšanas procesu, izmantojot prasmīgi apmācītus suņus, kas jūt sēņu smaržu. Metode tiek izmantota kopš XNUMX. gadsimta. Tūristi var būt arī liecinieki trifeļu tēmai. Garša
Austrālijas ziemas melnās trifeles ir ļoti atšķirīgas pēc izmēra un formas atkarībā no augšanas apstākļiem, un parasti to diametrs ir no 2 līdz 7 centimetriem. Trifeles parasti tiek veidotas no akmeņiem zemē, radot noapaļotu, viengabalainu, slīpu ārpusi. Trifeles virsmas krāsa atšķiras no melni brūnas līdz tumši brūnai līdz pelēkmelnai, un tai ir graudaina tekstūra, kas pārklāta ar daudziem maziem izvirzījumiem, izciļņiem un plaisām. Zem virsmas mīkstums ir stingrs, porains, blīvs un gluds ar melnām, tumši purpursarkanām nokrāsām, kuras marmorē baltas vēnas. Austrālijas melnajām ziemas trifelēm ir spēcīgs, muskusa aromāts, kas tiek pielīdzināts ķiploku, meža zemsedzes, riekstu un šokolādes kombinācijai. Trifeļu mīkstums satur spēcīgu, smalki saldu, pikantu un zemes garšu ar piparu, sēņu, piparmētru un lazdu riekstu notīm.

Gadalaiki

I melnās ziemas trifeles Aussies ir pieejamas dienvidu puslodes ziemā, kas sakrīt ar ziemeļu puslodes vasaru.

Aktuālie fakti

Austrālijas melnā ziemas trifele, kas botāniski klasificēta kā Tuber melanosporum, ir reta sēne, kas pieder Tuberaceae ģimenei. Melnās trifeles tika izveidotas XNUMX. gadsimta beigās no kokiem, kas inokulēti ar slavenās Perigord melnās trifeles, senas Dienvideiropas izcelsmes šķirnes, sporām. Perigord trifeles dabiski aug tūkstošiem gadu un ir sastopamas pazemē, galvenokārt ozolu un lazdu koku sakņu tuvumā. Austrālijas melnās ziemas trifeles pēc garšas un tekstūras ir gandrīz identiskas Eiropas Perigord trifelei, tikai ar nelielām terroir izstrādātajām garšas atšķirībām. Austrālija bija viena no pirmajām valstīm dienvidu puslodē, kurā tika kultivētas melnās trifeles, un tā tika izvēlēta tās maigā ziemas klimata dēļ. Valsts šobrīd ir viena no visstraujāk augošajām trifeļu ražošanas vietām, un Austrālijas melnās ziemas trifeles tiek novāktas ziemas sezonā, aizpildot plaisu Eiropas trifeļu tirgū. Austrālijas melnās ziemas trifeles galvenokārt tiek eksportētas uz Eiropu, Āziju un Ziemeļameriku, un tās visu gadu piegādā šefpavāriem. Pieaug arī neliels vietējais tirgus, jo arvien vairāk austrāliešu iepazīst šo vērtīgo sastāvdaļu.

Uzturvērtība

Austrālijas melnās ziemas trifeles ir antioksidantu avots, kas aizsargā organismu no brīvo radikāļu šūnu bojājumiem un satur C vitamīnu, lai stiprinātu imūnsistēmu, mazinot iekaisumu. Trifeles nodrošina arī šķiedrvielas, kas stimulē gremošanu, kalciju, lai aizsargātu kaulus un zobus, kā arī mazāku daudzumu A un K vitamīnu, fosfora, dzelzs, mangāna un magnija.

pieteikumi

Austrālijas melnajām ziemas trifelēm ir nepārprotams, spēcīgs aromāts, un tās nodrošina bagātīgas, zemiskas, umami piepildītas garšas, kas piemērotas visdažādākajiem kulinārijas izstrādājumiem. Trifeles tiek taupīgi izmantotas neapstrādātā vai nedaudz karsētā veidā, parasti skūtas, sarīvētas, sagrieztas vai plānās šķēlēs, un to garša spilgti mirdz krējuma mērcēs, taukainās eļļās un neitrālos cieti saturošos ēdienos, piemēram, rīsos, makaronos un kartupeļos. Austrālijas ziemas melnās trifeles var sagriezt omletē, picā, makaronos, zupās un omāru rullīšos, kārtot burgeros, sarīvēt sātīgos dips un salsās vai iemaisīt kartupeļu biezenī un makaronu un siera ēdienos. Trifeles var arī sagriezt plānās šķēlītēs un novietot zem mājputnu vai tītara ādas, pagatavot, lai piešķirtu zemes garšu, vai arī tās var pievienot crème brulee, saldējumā, olu krēmā un citos pikantos desertos. Ir svarīgi atzīmēt, ka Austrālijas melnās ziemas trifeļu pagatavošana pastiprinās to garšu un aromātu, un neliela trifeles šķēle lieliski noder kulinārijas ēdienos. Austrālijas melnās ziemas trifeles var arī ieliet eļļās un medū, izmantot liķieru aromatizēšanai vai salocīt sviestā un sasaldēt ilgstošai lietošanai. Austrālijas melnās ziemas trifeles labi sader ar tādiem garšaugiem kā estragons, baziliks, pētersīļi un oregano, sēnes, sakņu dārzeņi, zaļās pupiņas, garšvielas, piemēram, ķiploki, šalotes un sīpoli, jūras veltes, gaļa, tostarp liellopu gaļa, tītara gaļa, mājputni, medījums, cūkgaļa un pīle. un sieriem, piemēram, kazas, parmezāna, fontina, chevre un gouda. Svaigas Austrālijas melnās ziemas trifeles uzglabāsies līdz pat nedēļai, ja tās ietītas papīra dvielī vai mitrumu uzsūcošā drānā un uzglabājot noslēgtā traukā ledusskapja kraukšķīgākajā atvilktnē. Lai iegūtu vislabāko kvalitāti un garšu, trifelei jāpaliek sausai. Ja uzglabājat ilgāk par pāris dienām, regulāri nomainiet papīra dvieļus, lai izvairītos no mitruma uzkrāšanās, jo uzglabāšanas laikā sēne dabiski izdala mitrumu.

Etniskā/kultūras informācija

Melno trifeļu izmantošana Austrālijas gastronomijā joprojām ir salīdzinoši jauna un lēnām pieaug, jo arvien vairāk patērētāju un šefpavāru ir izglītoti par trifeļu mērķi kulinārijas ēdienos un garšas profilu. 2020. gadā, kad koronavīrusa pandēmijas dēļ tika noteiktas bloķēšanas, daudzās trifeļu fermās visā Austrālijā bija vērojams straujš vietējo trifeļu pārdošanas apjoma pieaugums.

Līdzīgi raksti