Itāļu trifele

Kā Himalaju melnā trifele atšķiras no Itālijas trifeles

51SBibjDCpL. B.C

Apraksts/garša
Āzijas melnās trifeles atšķiras pēc izmēra un formas atkarībā no augšanas apstākļiem, taču parasti tās ir mazas, vidēji 2–5 centimetrus diametrā, un tām ir slīps, slīps, lodveida izskats. Melnbrūnās sēnes parasti tiek veidotas no akmeņiem zemē, un tām ir raupja virsma, kas pārklāta ar daudziem maziem izciļņiem, izciļņiem un plaisām. Zem raupjā ārpuses mīkstums ir porains, melns un košļājams, marmorēts ar plānām, retām baltām vēnām. Āzijas melnajām trifelēm būs elastīgāka tekstūra nekā Eiropas melnajām trifelēm un nedaudz tumšāks krāsojums, ar mazākām dzīslām. Āzijas melnajām trifelēm ir vājš muskusa aromāts, un mīkstumam ir maiga, zemes, koksnes garša.

Sezonas/pieejamība
Āzijas melnās trifeles ir pieejamas no vēla rudens līdz agram pavasarim.

Aktuālie fakti
Āzijas melnās trifeles ir daļa no bumbuļu ģints un ir pazīstamas arī kā Ķīnas melnās trifeles, Himalaju melnās trifeles un Āzijas melnās ziemas trifeles, kas pieder Tuberaceae ģimenei. Bumbuļu ģintī ir sastopamas daudzas dažādas trifeļu sugas, un nosaukums Āzijas melnā trifele ir vispārīgs deskriptors, ko izmanto, lai aprakstītu dažas no šīm bumbuļu sugām, kas novāktas Āzijā. Tuber indicum ir visizplatītākā Āzijas melno trifeļu suga, kas dokumentēta kopš 80. gadiem, taču, kad zinātnieki sāka pētīt sēnes molekulārās struktūras, viņi atklāja, ka pastāv arī citas cieši saistītas sugas, tostarp Tuber himalayense un Tuber sinensis. Āzijas melnās trifeles dabiski aug tūkstošiem gadu, taču trifeles par komerciālu preci netika uzskatītas līdz pat 1900. gadiem. Šajā laikā Eiropas trifeļu nozarei bija grūti sekot līdzi pieprasījumam, un Ķīnas uzņēmumi sāka eksportēt Āzijas melnās trifeles. uz Eiropu kā Eiropas melnās ziemas trifeles aizstājēju. Drīz vien visā Āzijā, īpaši Ķīnā, sākās trifeļu bums, un uz Eiropu strauji tika nosūtītas mazas trifeles, tādējādi Eiropas valdībām bija grūti regulēt trifeles. Regulējuma trūkuma dēļ daži uzņēmumi ir sākuši pārdot Āzijas melnās trifeles ar reto Eiropas Perigord trifeļu nosaukumu par augstām cenām, izraisot plašus strīdus trifeļu mednieku vidū visā Eiropā. Āzijas melnās trifeles pēc izskata ir pārsteidzoši līdzīgas slavenajām Eiropas melnajām trifelēm, taču tām trūkst raksturīgā aromāta un garšas. Viltotāji sajauc Āzijas melnās trifeles ar īstām Perigord trifelēm, lai kompensētu smaržas trūkumu, ļaujot Āzijas melnajām trifelēm absorbēt raksturīgo smaržu, padarot trifeles gandrīz neatšķiramas. Mūsdienās joprojām notiek karsti strīdi par Āzijas melno trifeļu kvalitāti salīdzinājumā ar Eiropas trifelēm, un trifeles jāiegādājas no cienījamiem avotiem.

Uzturvērtība
Āzijas melnās trifeles nodrošina C vitamīnu, lai stiprinātu imūnsistēmu, palielinātu kolagēna ražošanu un mazinātu iekaisumu. Trifeles ir arī antioksidantu avots, kas aizsargā organismu no brīvo radikāļu bojājumiem, un satur nelielu daudzumu cinka, dzelzs, magnija, kalcija, šķiedrvielu, mangāna un fosfora. Tradicionālajā ķīniešu medicīnā melnās trifeles ir izmantotas medicīniski, lai atjaunotu apetīti, atjaunotu un detoksicētu orgānus un līdzsvarotu ķermeni.

pieteikumi
Āzijas melnās trifeles vislabāk izmantot taupīgi neapstrādātā veidā vai nedaudz karsētas, parasti skūtas, sarīvētas, pārslās vai plānās šķēlēs. Trifeļu maigā, muskusa, zemes garša papildina ēdienus ar bagātīgiem, trekniem elementiem, vīna vai krējuma mērcēm, eļļām un neitrālām sastāvdaļām, piemēram, kartupeļiem, rīsiem un makaroniem. Trifeles pirms lietošanas ir jānotīra, un ieteicams notīrīt virsmu, nevis noskalot zem ūdens, jo mitrums izraisīs sēnītes puvi. Pēc iztīrīšanas Āzijas melnās trifeles var sasmalcināt svaigā veidā kā pēdējo garšvielu makaroniem, grauzdētai gaļai, risoto, zupām un olām. Ķīnā Āzijas melnās trifeles kļūst arvien populārākas augstākās klases vidū, un trifeles tiek iekļautas suši, zupās, desās un trifeļu klimpās. Pavāri Āzijas melnās trifeles pievieno arī cepumos, liķieros un mēness kūkās. Visā pasaulē no Āzijas melnajām trifelēm gatavo sviestu, pievieno eļļās un medū vai sarīvē mērcēs. Āzijas melnās trifeles labi sader ar gaļu, piemēram, jēra gaļu, mājputnu gaļu, brieža gaļu un liellopu gaļu, jūras veltēm, foie gras, sieriem, piemēram, kazu, Parmesan, fontina, chevre un gouda, un garšaugiem, piemēram, estragonu, baziliku un rukolu. Svaigas Āzijas melnās trifeles uzglabāsies līdz pat nedēļai, ja tās ietin papīra dvielī vai mitrumu uzsūcošā drānā un uzglabā slēgtā traukā ledusskapja kraukšķīgākajā atvilktnē. Ir svarīgi ņemt vērā, ka trifelei jāpaliek sausai, lai iegūtu vislabāko kvalitāti un garšu. Ja uzglabājat ilgāk par pāris dienām, regulāri nomainiet papīra dvieļus, lai izvairītos no mitruma uzkrāšanās, jo uzglabāšanas laikā sēne dabiski izdala mitrumu. Āzijas melnās trifeles var arī ietīt folijā, ievietot saldētavas maisiņā un sasaldēt 1-3 mēnešus.

Etniskā/kultūras informācija
Āzijas melnās trifeles galvenokārt tiek novāktas Ķīnas Yunnan provincē. Vēsturiski mazās melnās trifeles vietējie ciema iedzīvotāji neēda, un tās deva cūkām kā dzīvnieku barību. Deviņdesmito gadu sākumā trifeļu ražošanas uzņēmumi ieradās Junaņā un sāka iegūt Āzijas melnās trifeles eksportam uz Eiropu, lai konkurētu ar plaukstošo Perigord trifeļu tirgu. Pieaugot pieprasījumam pēc trifelēm, Junaņas lauksaimnieki ātri sāka novākt trifeles no apkārtējiem mežiem. Āzijas melnās trifeles dabiski aug koku pamatnēs, un sākotnējās trifeļu ražas Junnanā bija bagātīgas, radot ātru un efektīvu ienākumu avotu ģimenēm. Junaņas lauksaimnieki komentēja, ka trifeļu novākšana ir dubultojusi viņu gada ienākumus, un šim procesam nav vajadzīgas nelielas sākotnējās izmaksas, jo trifeles aug dabiski bez cilvēka palīdzības. Neraugoties uz ciema iedzīvotāju plaukstošo biznesu, atšķirībā no Eiropas, kur trifeļu novākšana ir stingri reglamentēta, liela daļa trifeļu ražas Ķīnā nav regulēta, kā rezultātā tiek plaši novākta pārmērīga raža. Ķīniešu trifeļu mednieki izmanto zobainus grābekļus un kapļus, lai aptuveni pēdas garumā ierok zemē ap koku pamatni, lai atklātu trifeles. Šis process izjauc koku apkārtējās augsnes sastāvu un pakļauj koku saknes gaisa iedarbībai, kas var sabojāt simbiotisko savienojumu starp sēnēm un koku. Bez šī savienojuma jaunas trifeles pārstās augt nākotnes ražai. Eksperti bažījas, ka Ķīnas pārmērīgā Āzijas melno trifeļu raža nākotnē novedīs pie valsts neveiksmes, jo daudzi meži, kuros kādreiz bija trifeles, tagad ir neauglīgi un vairs neaudzē sēnes biotopu iznīcināšanas dēļ. Daudzas Āzijas melnās trifeles tiek novāktas arī valsts zemē, tāpēc medniekiem ir jāķeras pie trifeles un jāvāc trifeles, pirms citi mednieki var paņemt trifeles. Tas ir izraisījis nenobriedušu trifeļu pieplūdumu, kas tiek pārdots tirgos ar mazāku garšu un košļājamu tekstūru.

Ģeogrāfija/vēsture
Āzijas melnās trifeles visā Āzijā ir augušas pie priedēm un citiem skujkokiem un zem tām kopš seniem laikiem. Ziemas trifeles var atrast Indijas, Nepālas, Tibetas, Butānas, Ķīnas un Japānas reģionos, un trifeles parasti sāk nest augļus, kad saimniekaugi ir vismaz desmit gadus veci. Āzijas melnās trifeles tika plaši novāktas tikai 90. gadu sākumā, kad lauksaimnieki sāka eksportēt trifeles uz Eiropu. Kopš deviņdesmitajiem gadiem Āzijas melno trifeļu raža ir turpinājusi augt, palielinot trifeļu mednieku skaitu visā Āzijā. Ķīnā Āzijas melnās trifeles galvenokārt tiek novāktas Sičuaņas un Junaņas provincēs, un Yunnan ražo vairāk nekā septiņdesmit procentus no vietējā un starptautiskā mērogā pārdotajām melnajām trifelēm. Āzijas melnās trifeles mazākos daudzumos atrodamas arī Liaoningas, Hebejas un Heilundzjanas provincēs, un atsevišķas saimniecības mēģina audzēt Āzijas melnās trifeles komerciālai lietošanai. Mūsdienās Āzijas melnās trifeles tiek starptautiski nosūtītas uz Eiropu un Ziemeļameriku. Trifeles tiek izmantotas arī visā valstī, un tās galvenokārt tiek piegādātas augstākās klases restorāniem lielākās pilsētās, tostarp Guandžou un Šanhajā.

Līdzīgi raksti